Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

„O dobrą atmosferę dbamy, nałogi odrzucamy”

22 marca 2024 r. odbyła się w naszej szkole impreza promująca zdrowie pod hasłem „O dobrą atmosferę dbamy, nałogi odrzucamy”. Uczestniczyli w niej uczniowie klas I – III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych 0A i 0B wraz ze swoimi wychowawczyniami. Imprezę otworzył Dyrektor Szkoły Pan Mirosław Chomaniuk. Uczestnicy wspaniale bawili się i utrwalali swoją wiedzę dotyczącą prawidłowych nawyków w trosce o własne zdrowie oraz niebezpieczeństw związanych z nałogami, np. uzależnieniami od gier komputerowych, niekontrolowanymi, zbędnymi zakupami, spożywaniem słodyczy i słonych przekąsek. Były ciekawe eksperymenty w wykonaniu Młodych Odkrywców z klasy IIIA, zakończone wnioskiem, że nie każda woda zdrowia nam doda. Każda klasa odegrała scenki dramowe związane z kształtowaniem dobrej atmosfery w szkole. Wiele emocji dostarczyły konkurencje sprawnościowe, układanie haseł z rozsypanek wyrazowych, konstruowanie krzyżówek. Były też piosenki o zdrowiu i dobrych relacjach z rówieśnikami. W trakcie imprezy pojawili się goście: Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Pan Jarosław Borowski oraz europoseł, były reprezentant Polski w piłce nożnej, „Łowca Bramek” Pan Tomasz Frankowski, który uświetnił imprezę pokazem sztuczek piłkarskic i prezentami dla Szkoły w postaci zestawu piłek. Na zakończenie imprezy każda klasa otrzymała nagrody ufundowanie przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – zestawy do badmintona.