Jesteś tutaj:
  2. O placówce

O placówce

1. W naszej szkole panuje bezpieczna i przyjazna atmosfera.

2. Kadrę szkoły tworzy zespół osób twórczych, chętnych do podnoszenia kwalifikacji zawodowych, o czym świadczy liczba nauczycieli dyplomowanych (77%).

3. Oferujemy usługi edukacyjne na wysokim poziomie jakości o czym świadczą wyniki egzaminów zewnętrznych prowadzonych przez OKE- powyżej średniej krajowej, wojewódzkiej oraz powyżej średniej szkół bielskich, oraz osiągnięcia naszych uczniów w konkursach przedmiotowych, plastycznych, informatycznych oraz sportowych na szczeblu krajowym, wojewódzkim i ogólnopolskim.

4. Posiadamy bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych służących rozwijaniu uzdolnień, zainteresowań, postaw, umiejętności społecznych i organizacyjnych, dostosowaną do potrzeb i oczekiwań uczniów oraz rodziców.

5. Odbywają się różne formy współzawodnictwa międzyszkolnego o zasięgu ogólnomiejskim i powiatowym, których jesteśmy inicjatorami, gospodarzami i organizatorami.

6. Oferujemy bezpłatną naukę języków obcych: angielskiego i rosyjskiego.

7. W codziennej pracy dużo uwagi poświęcamy wychowaniu i profilaktyce: program wychowawczy oparliśmy na następujących wartościach:

• odpowiedzialność za siebie i innych,
  • prawda,
  • dobro,
  • tolerancja,
  • miłość Ojczyzny.

8. Kultywujemy tradycje szkoły, które sięgają 1944 r.: szkoła posiada rytuał związany z cyklicznymi uroczystościami, patrona i sztandar.

9. Wyniki i osiągnięcia uczniów wyróżniających się w nauce, zachowaniu, pracy społecznej, reprezentujących szkołę na zewnątrz są doceniane i podawane do wiadomości społeczności szkolnej i lokalnej.

10. Oferujemy opiekę w świetlicy szkolnej w godz. 630-1630.

11.Uczniowie napotykający na trudności w nauce uczestniczą w zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych i korekcyjno-kompensacyjnych.

12. Dążymy do tego, aby podejmowane przez nas działania wychowawcze i profilaktyczne przyczyniły się do wykreowania absolwenta, zgodnie z sylwetką absolwenta zawartą w „Wizji Szkoły”.

O szkole

W naszej szkole jest czas na naukę, zabawę i relaks. Mile widziani są w niej rodzice naszych uczniów, chętnie słuchamy ich opinii.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. kpt. Władysława Wysokiego jest sześcioletnią szkołą podstawową, w której od roku 2003/2004 funkcjonują również oddziały przedszkolne.

Położenie budynku z dala od głównych ulic, w rejonie o słabym natężeniu ruchu drogowego, wśród zieleni, w pobliżu MOSiR daje uczęszczającym do niej uczniom poczucie bezpieczeństwa i bardzo dobre warunki do harmonijnego rozwoju.

Kadrę szkoły tworzy zespół osób twórczych, chętnych do podnoszenia kwalifikacji zawodowych, o czym świadczy liczba nauczycieli dyplomowanych w naszej placówce (77%).

Oferujemy usługi edukacyjne na wysokim poziomie jakości, o czym świadczą wyniki sprawdzianów zewnętrznych przeprowadzanych przez OKE, osiągnięcia naszych uczniów oraz realizowane w szkole 13 programów autorskich.

Szkoła umożliwia uczniom rozwijanie indywidualnych uzdolnień i zainteresowań poprzez bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych.

Jako pierwsza szkoła w mieście:

- zorganizowała wszystkim uczniom nieodpłatne zajęcia komputerowe w klasach I-III

- wprowadziła nieodpłatnie naukę języka rosyjskiego w klasach IV-VI

Na poziomie klas I-III uczniowie mają możliwość uczestniczenia w zajęciach pozalekcyjnych takich jak:

-dodatkowe zajęcia uczniom uzdolnionym matematycznie, polonistycznie

-kółka teatralne

-zajęcia z edukacji europejskiej

-zespoły dydaktyczno-wyrównawcze

-zajęcia korekcyjno-kompensacyjne

-zespół wokalno-taneczny „Wesołe Nutki”

-zajęcia socjoterapeutyczne

-zajęcia logopedyczne

-zajęcia plastyczne w świetlicy szkolnej

-zajęcia w świetlicy „Arka”

Na poziomie klas IV-VI:

-koło polonistyczne

-koło matematyczne

-koło przyrodnicze

-koło historyczne

-zespół wokalno-taneczny „Wesołe Nutki”

-28 Drużyna Harcerska im. Marii Konopnickiej

-chór szkolny

-SKS dziewcząt i chłopców

-zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze

-zajęcia korekcyjno-kompensacyjne

-zajęcia logopedyczne

-zajęcia w świetlicy „Arka”

SP nr 2 jest inicjatorem, gospodarzem i organizatorem różnych form współzawodnictwa międzyszkolnego o zasięgu ogólnomiejskim i powiatowym.

Od 11 lat odbywają się w naszej szkole powiatowe konkursy dla uczniów kształcenia zintegrowanego „Mały kangurek” uczniom klas II, „Mistrz Ortografii” uczniom klas III. W placówce odbywają się również imprezy, spotkania, uroczystości o charakterze patriotycznym, sportowym, religijnym, dzięki czemu stanowi ona centrum kulturowe i jest miejscem integracji całej społeczności lokalnej.

Od 2003 r. w szkole organizowany jest turniej interdyscyplinarny „Dzień Europejski” z udziałem szkół bielskich i z powiatu bielskiego.