Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Rowerowy maj

Rowerowy maj w Szkole Podstawowej nr 2 im. kpt. W. Wysockiego w Bielsku Podlaskim

W maju w Szkole Podstawowej nr 2 im. kpt. W. Wysockiego w Bielsku Podlaskim w ramach działań Szkoły Promującej Zdrowie została zorganizowana akcja, której celem było propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia poprzez zachęcenie do przyjeżdżania do szkoły rowerami. Zabawę połączono z elementami rywalizacji. Zwycięska klasa Va udała się na darmowy seans do kina. W akcji wzięli również udział pracownicy szkoły, a najaktywniejsi zostali nagrodzeni. Systematycznie rowerami poruszali się: dyr. Mirosław Chomaniuk, p. Lucyna Niedźwiedzka, p. Agnieszka Martynowicz, p. Halina Szwarc, p. Alla Sakowicz, p. Ewa Jabłońska, p. Grażyna Osmólska  Jednak nie o nagrody toczyła się gra, tylko o dobrą wspólną zabawę i wyrabianie zdrowych nawyków. Rada Rodziców sponsorowała zakup większości stojaków oraz bony do sklepu rowerowego. Akcję wsparły też Ludowe Zespoły Sportowe oraz Bielska Inicjatywa Społeczna, dzięki którym zakupiono dwa stanowiska rowerowe.