Wtorek, 2024-04-30

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2
IM. KPT. W. WYSOCKIEGO W BIELSKU PODLASKIM
W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

Dążymy do poprawy zdrowia i samopoczucia całej społeczności szkolnej poprzez zmianę zachowań zdrowotnych oraz tworzenie przyjaznego środowiska.

W roku szkolnym 2022/2023 podjęto decyzję o ponownym przystąpieniu do programu Szkoły Promującej Zdrowie. Osiągnięcie celów wymaga wieloletniej pracy oraz wyznaczenia sobie priorytetów, które będą odpowiedzią na istniejące w szkole problemy. Ankiety przeprowadzone wśród uczniów, nauczycieli, pracowników  szkoły i rodziców pozwoliły na zidentyfikowanie problemów, na których powinniśmy się skupić, aby jeszcze efektywniej wpajać uczniom zasady zdrowego stylu życia.

Problem priorytetowy to dbanie o przyjazną atmosferę w szkole. Celem przygotowanego planu działań, będzie poprawa obecnej sytuacji.