Modelarze bielskiej „dwójki” stypendystami Marszałka Województwa Podlaskiego

Modelarze bielskiej „dwójki” stypendystami Marszałka Województwa Podlaskiego  w dziedzinie artystycznej na rok 2024

9 lutego 2024 roku w Filharmonii i Operze Podlaskiej w Białymstoku odbyła się uroczystość wręczenia stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie artystycznej na rok 2024 młodzieży naszego województwa. Wśród 510 stypendystów znalazło się 2 uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. kpt. W. Wysockiego w Bielsku Podlaskim. To kolejni uczestnicy koła modelarskiego funkcjonującego w szkole od 2016 roku prowadzonego przez Mirosława Chomaniuka. Trzy lata wcześniej takie samo stypendium otrzymało 3 modelarzy, którzy aktualnie są absolwentami szkoły. Jest to jedyne koło modelarskie w województwie podlaskim prowadzone przy szkole, którego uczniowie startują w konkursach modeli kartonowych.

Stypendystami Marszałka Województwa Podlaskiego zostali uczniowie klas VI -  Gabriel Jakoniuk i Gabriel Panasiuk. Modelarstwem zajmują się od klasy czwartej. Ich modele brały udział w konkursach ogólnopolskich w: Bielsku Podlaskim, Czarnej Białostockiej, Olsztynie, Chełmży, Kruszwicy, Inowrocławiu, Włocławku, Warszawie, Gołębiu, Świdniku. Modele były nagradzane I, II, III miejscem, wyróżnieniami i nagrodami specjalnymi. Chłopcy budują modele śmigłowców, samochodów, rakiet, budowli, statków, czołgów, figurek, doskonaląc swoje umiejętności modelarskie, a także dokonując wyboru coraz ambitniejszych modeli. Jednocześnie są wyróżniającymi się uczniami w klasie i szkole.

Sukcesy na konkursach modelarskich są też  promocją szkoły i miasta Bielsk Podlaski w kraju.

Materiał opracował: Mirosław Chomaniuk