Klasa III a na wycieczce w Białowieskim Parku Narodowym.

29 września 2023r. kl. III a uczestniczyła w wycieczce do Białowieskiego Parku Narodowego. W tym dniu odbył się III Konwent Żubrowy.  W ramach wymienionej imprezy zostały przeprowadzone atrakcyjne warsztaty, podczas których uczniowie pogłębiali swoją wiedzę o Królu Puszczy, jego biologii i zwyczajach, a także o innych mieszkańcach prastarego lasu. Z zainteresowaniem przyglądali się zwierzętom żyjącym w rezerwacie, słuchali rykowiska jeleni i dyskutowali nad problemem życia dzikich zwierząt w zagrodach.

Przysłowiową „wisienką na torcie” było podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Żubr – Leśny Towarzysz moich wakacji”. Dwaj uczniowie kl. III a – Krystian Kryński i Hubert Kobus uzyskali w tym konkursie wyróżnienia (prace wykonane pod kierunkiem nauczycielki A. Jakubowskiej). Gratulujemy!