Imieniny: Bogny, Walerii

Tytuł LAUREATA w 45 finale Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież zapobiega pożarom”

Uczeń naszej szkoły Paweł Czyżewski zajął 5 miejsce i zdobył tytuł LAUREATA w 45 finale Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież zapobiega pożarom” (w I kategorii wiekowej – klasy I-IV). Zmagania odbywały się w dniach 3-4 czerwca 2023r. w Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii w Grzymysławicach koło Wrześni. Pierwszego dnia turnieju (sobota) odbyły się eliminacje pisemne – 32 uczestników pisało test wiedzy pożarniczej (zdobywcy I i II miejsca w eliminacjach wojewódzkich). Uczniowie z najlepszymi wynikami przeszli do ścisłego finału. Następnego dnia zawodnicy musieli wykazać się znajomością podstaw pierwszej pomocy, rozpoznać sprzęt używany przez strażaków oraz odpowiedzieć na 3 pytania w części ustnej. Rywalizacja była bardzo zacięta.

Nagrody i dyplomy wszystkim uczestnikom wręczał Waldemar Pawlak - prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, były polityk i prezes Rady Ministrów.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!!!