Działalność Samorządu Uczniowskiego w I semestrze roku szkolnego 2022/2023

WRZESIEŃ 2022

We wrześniu odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącą została Dominika Koc z kl. 6a, a jej zastępcą Aleksandra Bondaruk z kl. 7a. Na opiekunów SU zostali wybrani pani Joanna Pruszyńska oraz ks. Piotr Zdzieborski.

PAŹDZIERNIK 2022

Z okazji obchodów  Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klas VIII wcielili się w rolę nauczycieli i  mieli okazje prowadzić lekcje w młodszych klasach. Podczas szkolnej akademii przewodnicząca SU w imieniu społeczności uczniowskiej, złożyła życzenia gronu pedagogicznemu oraz pracownikom obsługi i administracji.

W październiku odbył się również kiermasz charytatywny. Wszystkie uzbierane pieniądze zostały przeznaczone na chorego Dominika

LISTOPAD 2022

W listopadzie SU zorganizował akcję ubrania się w barwy narodowe z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Rozpoczęto również XXIII edycję góry grosza. Członkowie SU zbierali monety na pomoc potrzebującym.

Z okazji Dnia Pluszowego misia uczniowie przybyli do szkoły razem ze swoimi pluszakami.

23 listopada odbyła się dyskoteka z okazji andrzejek. Została zorganizowana w celu integracji uczniów

GRUDZIEŃ 2022

W grudniu ruszył Kalendarz Adwentowy SP2.Członkowie SU wspólnie z opiekunami ustalili na każdy dzień inną akcję, które miały na celu ubarwić szkolne przerwy oraz wprowadzić wszystkich w atmosferę świąteczną.

Została również zorganizowana poczta świąteczna, w której  uczniowie mieli możliwość wysłania pocztówki swoim kolegom.

STYCZEŃ 2023

W styczniu została zorganizowana  choinka szkolna w celu  integracji uczniów.

LUTY 2023

W lutym, w naszej szkole pojawiła się poczta Walentynkowa , dzięki której uczniowie mogli  wysłać kartki swoim „walentynkom”.