Dzień Europejski w SP2

9 maja 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. kpt. W. Wysockiego w Bielsku Podlaskim zorganizowano Dzień Europejski. Gośćmi uroczystości byli: Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Pan Jarosław Borowski, Pan Piotr Żukowski - dyrektor SP 4, Pani Katarzyna Bogusz - pracownik Muzeum Obojga Narodów oraz reprezentacje szkół wraz z opiekunami.

W sali gimnastycznej spotkały się cztery drużyny, a każda z nich przygotowała prezentację na temat innego kraju. Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza w Bielsku Podlaskim wylosowała Portugalię, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Szarych Szeregów w Bielsku Podlaskim – Hiszpanię, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łubinie Kościelnym – Włochy, Szkoła Podstawowa nr 2 im. kpt. Władysława Wysockiego w Bielsku Podlaskim – Grecję.

Turniej rozpoczął quiz „Jeden z dziesięciu” o nieco zmienionej formule. Szkoły wystawiły trzyosobowe reprezentacje. Uczniowie stoczyli zacięty pojedynek, w którym wykazali się wspaniałą wiedzą na temat państw Unii Europejskiej. Tę konkurencję wygrała Jagoda Wichrowska z SP 2, drugie miejsce zajęła Pola Wiktoria Załęska z SP 4, a trzecie Karol Trusiak z SP  w Łubinie Kościelnym.

Kolejnym punktem programu była prezentacja drużyn, które w krótkich przedstawieniach przybliżyły historię, tradycję oraz współczesność państw. Szkoły przygotowały wspaniałe dekoracje, stroje, piosenki, tańce oraz poczęstunek. Następnie przyszedł czas na konkurencję sportową – bieg z przeszkodami.

Na koniec Dnia Europejskiego rozdano dyplomy, podziękowania i nagrody, które ufundowane zostały przez Urząd Gminy Bielsk Podlaski, Muzeum Obojga Narodów oraz Radę Rodziców SP 2. Turniej dostarczył uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Trzeba podkreślić zaangażowanie uczniów i nauczycieli w przygotowanie imprezy.