Wtorek, 2024-05-21

Imieniny: Jana, Moniki

Impreza zdrowotna 2016 r.

Dnia 15.04.2016 po raz kolejny w naszej szkole odbyła się impreza promująca zdrowy styl życia. Uczestnikami pierwszej części imprezy były dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I -III natomiast w drugiej części brali udział uczniowie klas  IV-VI.

Głównym celem imprezy było: propagowanie stylu życia bez nałogów ze zdrowym żywieniem, zdrowym otoczeniem i wrażliwością na potrzeby innych ludzi.

Uczniowie klas młodszych z dużym zainteresowaniem  obejrzeli praktyczne udzielanie pierwszej pomocy przez strażaków Powiatowej Straży Pożarnej w Bielsku Podlaskim. Swoją wiedzę dotyczącą zdrowego stylu życia oraz sprawność fizyczną uczniowie prezentowali w konkurencjach sportowych oraz w czasie prezentacji piosenek.

Uczniowie klas starszych brali udział w konkurencjach sportowych, prezentowali wcześniej przygotowane hasła związane z promocją zdrowia. W trakcie spotkania uczniowie przygotowali z warzyw i owoców wizerunek zdrowego i radosnego ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 im. kpt. Władysława Wysockiego w Bielsku Podlaskim. Komisja oceniająca konkurencje wyłoniła zwycięską klasę VI b. Dzięki imprezie uczniowie utrwalili zasady zdrowego stylu życia, przypomnieli o szkodliwości działania środków uzależniających oraz poznali zasady udzielania pierwszej pomocy. Imprezę oraz nagrody dla poszczególnych oddziałów i klas sponsorowała Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bielsku Podlaskim, za co serdecznie dziękujemy.