Dbajmy o zdrowie!

W ramach realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii 21 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. kpt. W. Wysockiego w Bielsku Podlaskim odbyła się cykliczna impreza pod hasłem O DOBRE SAMOPOCZUCIE DBAMY – NAŁOGI ODRZUCAMY. Gościliśmy przedstawicielkę Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski – panią Alicję Prochoruk oraz przewodniczącą Rady Rodziców – panią Małgorzatę  Karczewską.

Uczniowie klas IV-VIII walczyli o puchar przechodni Dyrektora Szkoły, rywalizując w konkurencjach plastycznych, literackich, sportowych oraz prezentując piękne wiosenne kapelusze i hulajnogi. Było radośnie i kolorowo. Zmagania oceniała komisja w składzie: Pan Mirosław Chomaniuk, ks. Piotr Zdzieborski oraz Pani Edyta Korzeniewska. Puchar zdobyła klasa VIb. Uczestnicy imprezy dostali nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Bielsk Podlaski.

Szkoła promująca zdrowy styl życia uczy, jak uniknąć nałogów, dbać o psychikę, aktywnie spędzać czas oraz odżywiać się zdrowo. Propagowanie właściwych zachowań oraz wartości wśród dzieci i młodzieży ma duże znaczenie w czasach popandemicznych.