Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Spotkanie wigilijne IIa

21 grudnia 2022 r. w kl. II a odbyło się klasowe spotkanie z okazji zbliżającej się Wigilii. Był biały obrus, pod obrusem pachnące sianko, a w centralnym miejscu stołu  - opłatek, prosfora i świeca z Ziemi Świętej. Puste miejsce dla niespodziewanego gościa także było.... Po modlitwie, podzieleniu się opłatkiem i prosforą  oraz złożeniu życzeń spożywaliśmy przepyszne wigilijne, postne potrawy.  Maks Leszczyński  prześlicznie zagrał na keyboardzie i zaśpiewał kolędę Przybieżeli do Betlejem pasterze.  Potem jeszcze  słuchaliśmy innych kolęd i pastorałek, rozmawialiśmy o święcie Bożego Narodzenia. Było  skromnie, ale uroczyście i dostojnie - jak przystało na prawdziwą Wigilię.
Serdecznie dziękujemy szkolnym Paniom kucharkom, Pani intendentce Alinie Kapustnik oraz Rodzicom za pomoc w organizacji naszej klasowej Wigilii.

Alina Jakubowska