Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu

Dzień Pluszowego Misia co roku obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny.
Tego dnia Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię powstania pluszowej zabawki, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach oraz uczestniczyły w konkursach i zgadywankach. Wykonały piękne prace plastyczne z sylwetką misia oraz rozpoznawały misie z różnych bajek. Na zakończenie wspólnej, radosnej zabawy dzieci otrzymały dyplomy i drobne upominki a także wykonały pamiątkowe zdjęcia z ulubionymi misiami.