11 listopada w Przedszkolu

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Pielęgnując tradycje polskie 10 listopada 2022 roku obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Wykonały prace plastyczne: godło i flagę Polski, kotyliony, śpiewały piosenki patriotyczne, tańczyły, a także odśpiewały wraz z nauczycielami hymn Polski oraz z dumą prezentowały barwy narodowe.