Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Wycieczka klasy IIA 23 maja 2022 r.

23 maja uczniowie klasy IIa jeździli na wycieczkę do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie i do FastParku. Najpierw w muzeum wzięli udział w ,,Pikniku pod gruszą”. Podczas gry terenowej poznali gwarowe nazwy popularnych dawniej prac i przedmiotów. Po otrzymaniu mapki uczestnicy ruszyli w drogę. Zwiedzali zabytkowe chałupy, a za każdy odnaleziony przedmiot otrzymywali punkt. Na koniec udali się do budynku starej szkoły, gdzie celująco zdali egzamin i w nagrodę otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz torbę gruszek. Potem wycieczka przeniosła się do FastParku, w którym można było sprawdzić się na trasie linowej. Oprócz tego strefa zabaw zapewniała też: zjeżdżalnie, giga klocki, dmuchańce, huśtawki, karuzele, trampoliny itp. Po takich zabawach dzieci z apetytem zjadły kiełbaski z ogniska. Czas szybko i wesoło tam upłynął i nikt nie chciał wracać do domu.