III Powiatowy Konkurs Historyczny „Powiat bielski - moja mała Ojczyzna”

III Powiatowy Konkurs Historyczny „Powiat bielski- moja mała Ojczyzna”

23 marca w Szkole Podstawowej nr 2 im. kpt. W. Wysockiego w Bielsku Podlaskim odbyła się kolejna edycja konkursu. Konkurs dotyczył znajomości historii Bielska Podlaskiego, Brańska, Orli, Wyszek, Rudki, Bociek, a więc miejscowości powiatu bielskiego. Konkurs został zorganizowany i przeprowadzony we współpracy z Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim. Pracownicy muzeum ułożyli pytania i sprawdzili prace uczniów. Do konkursu swoje ekipy zgłosiły szkoły: Szkoła Podstawowa nr 4 im. A. Mickiewicza w Bielsku Podlaskim, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Szarych Szeregów w Bielsku Podlaskim , Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Holonkach oraz gospodarze.

Wyniki konkursu:

I miejsce- Karol Wierciński uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 im. kpt. W. Wysockiego

w Bielsku Podlaskim

II miejsce-Nataniel Pietrzykowski uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 im. Szarych Szeregów

w Bielsku Podlaskim

III miejsce-Małgorzata Wysocka uczennica Szkoła Podstawowej nr 4 im. A. Mickiewicza

w Bielsku Podlaskim

Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody, które wręczał Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski.