Konkurs fotograficzno-ekologiczny "Przedszkolna Ekomoda"

Wychodząc naprzeciw kierunkom polityki oświatowej na rok szkolny 2021/2022 Oddziały Przedszkolne w Szkole Podstawowej nr 2 im. kpt. W. Wysockiego w Bielsku Podlaskim zorganizowały dla  dzieci w wieku 4-6 lat konkurs fotograficzno-ekologiczny "Przedszkolna Ekomoda". Hasłem przewodnim konkursu było: „Tyle zysku, ile odzysku”.

Zadaniem konkursowym było zaprojektowanie własnego, niepowtarzalnego eko-stroju z surowców wtórnych, wykonanie go wraz z opiekunem oraz przesłanie zdjęcia do Organizatorów.

Konkurs miał zasięg ogólnopolski. Na zdjęcia w formie elektronicznej czekałyśmy do 22.04 czyli do Międzynarodowego Dnia Matki Ziemi.

Jury miało trudny orzech do zgryzienia, aby wyłonić laureatów. Łącznie nadesłano 53 prace. Cieszymy się, że znalazło się tyle pomysłów na wykorzystanie surowców wtórnych. Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu:

I miejsce:

- Antoni Sidorski, Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Augustowie,

- Hubert Wiśniewski, Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Augustowie,

II miejsce:

- Maria Wojtkowska, Oddziały Przedszkolne w Szkole Podstawowej nr 2 im. kpt. W. Wysockiego w Bielsku Podlaskim,

- Nikola Pawluczuk, Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Augustowie,

III miejsce:

- Melania Malinowska, Oddziały Przedszkolne w Szkole Podstawowej nr 2 im. kpt. W. Wysockiego w Bielsku Podlaskim,

- Aleksander Szych, Miejskie Przedszkole Nr 94 im.Małego Księcia w Katowicach

Wyróżnienia:

- Laura Chodacz, Przedszkole Samorządowe nr 7 „Kasztanowy Zakątek” w Białymstoku,

- Antonina Maliszewska, Przedszkole Niepubliczne Smerfuś w Brodnicy,

- Martyna Borek, Przedszkole Samorządowe nr 3 im. Robinsona Crusoe w Kielcach,

- Gabriela Bednarczyk, Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 4 w Sanoku,

- Sebastian Kulczewski, Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Augustowie,

- Adam Martyniuk, Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Augustowie.

Serdecznie dziękujemy rodzicom oraz wychowawcom przedszkolnym, którzy mieli ochotę współtworzyć z nami ten konkurs i podjęli się trudu wykonania jakże pięknych fotografii. Myślimy, że wykonane zdjęcia prócz miejsca w naszym multimedialnym pokazie eko-mody będzie miłą pamiątką.

A oto link do Multimedialnego pokazu mody ekologicznej:

Laureatom gratulujemy. Zgodnie z terminarzem zawartym w regulaminie, do dnia 30.05.2022r. do Waszych placówek zostaną wysłane dyplomy wraz z nagrodami rzeczowymi, ufundowanymi przez: Przedsiębiorstwo Komunalne w Bielsku Podlaskim, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bielsku Podlaskim oraz Aptekę „Pod Dębem” w Brańsku.