Program edukacyjny RE@LNIE ODPOWIEDZIALNI

banner promocyjny

Szanowni Rodzice,

W marcu 2022 roku nasza szkoła zadeklarowała swój udział w programie edukacyjnym RE@LNIE ODPOWIEDZIALNI,  skierowanym do szkół i przedszkoli w całej Polsce. Program jest częścią Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Odłącz się - Podłącz się”. Kampania jest odpowiedzią na nowe zagrożenia cywilizacyjne, na jakie obecnie narażone są dzieci już od najmłodszych lat, e-uzależnienia.

Ma na celu:

• szeroką promocję dobrej, pozytywnej profilaktyki obejmującej najmłodsze dzieci i ich rodziny,
  • uwrażliwienie dorosłych na problem nadmiernej obecności ekranów w życiu dzieci,
  • pokazanie rodzicom, jak ważna jest uważność w relacji z dzieckiem.

W ramach jej realizacji przedszkolaki oraz  uczniowie klas I - III będą miały okazję rozmawiać o wartości czasu bez korzystania z ekranów, a rodzice otrzymywać będą materiały i wskazówki promujące zdrowy tryb życia i relacje z dziećmi, dostępne na stronie naszej szkoły -  w zakładce DO RODZICÓW. Już teraz warto poczytać o wskazówkach, zagrożeniach dotyczących „UŚPIJ EKRANY – OBUDŹ ŚWIADOMOŚĆ” (poniżej, w plikach do pobrania). Zachęcam również do czerpania wiedzy z e-platformy Kampanii „Odłącz się. Połącz się”. Zapraszam do współpracy.

Urszula Tołwińska