Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Impreza klas 0 - III. "Radość i sport wybieramy – nałogi odrzucamy"

"Radość i sport wybieramy- nałogi odrzucamy"

Impreza promująca zdrowy styl życia.

21 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Imprezie Promującej Zdrowy Styl Życia "Radość i sport wybieramy – nałogi odrzucamy". Po tak długiej przerwie, spowodowanej pandemią, dzieci bardzo chętnie brały udział we wszystkich przygotowanych zadaniach oraz konkurencjach sportowych, a przy tym świetnie się bawiły!

Każda z klas 0-III wykonała plakat o zdrowym stylu życia oraz zaśpiewała przygotowaną piosenkę o zdrowiu. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą z zakresu dbania o zdrowie: rozwiązywali krzyżówki, układali zasady zdrowego stylu życia a także określali, co szkodzi, a, co sprzyja zdrowiu. Z bardzo dużym zaangażowaniem i wytrwałością uczestniczyli w konkurencjach sportowych: ścigali się z piłeczką na łyżce, pokonywali skomplikowany i trudny tor przeszkód, rzucali woreczkami do celu i wykonywali slalom kozłując piłką miedzy pachołkami. Uczniowie wszystkich klas byli świetnie przygotowani i bardzo dobrze sobie we wszystkim poradzili.

Imprezę prowadziła pani Agnieszka Pawluczuk. Sponsorem uroczystości był Urząd Miasta Bielsk Podlaski, który ufundował wszystkich klasom piłki nożne z pompkami.