Start projektu CMI

START PROJEKTU CMI

Projekt CMI to nie tylko rozwój wiedzy, umiejętności i zainteresowań informatycznych uczniów, to także rozwój i kształcenie nauczycieli prowadzących koła z programowania.
       Każdy nauczyciel, biorący udział w projekcie CMI, uczestniczy w dwusemestralnym, certyfikowanym kursie prowadzonym na jednej z pięciu najlepszych uczelni technicznych w kraju, przygotowującym do prowadzenia zajęć z algorytmiki i programowania.
       Należą do nich: Politechnika Warszawska, Politechnika Łódzka, Politechnika Gdańska, Politechnika Wrocławska, Akademia Górniczo-hutnicza w Krakowie.
       Kurs w zdecydowanej większości  poświęcony jest zagadnieniom  algorytmiki wraz z niezbędnymi uzupełnieniami z dziedzin pokrewnych, głównie matematyki dyskretnej. Zdobyta wiedza pozwala nauczycielom kursu na prowadzenie kółek informatycznych dla dzieci i młodzieży szczególnie uzdolnionej, przygotowując uczestników do rywalizacji na poziomie mistrzowskim. Oprócz zjazdów stacjonarnych przewidziane są też profesjonalne wykłady i ćwiczenia online organizowanych przez wykwalifikowaną kadrę: trenerów i trenerki, ekspertów i ekspertki.

Na realizację celów projektu, jakim jest podniesienie własnych kompetencji cyfrowych oraz aktywizację uczniów uzdolnionych informatycznie w ramach kół informatycznych, przeznaczony jest grant finansowy, który otrzymał nauczyciel- grantobiorca zgłoszony do projektu CMI.

Start projektu CMI na Politechnice Warszawskiej odbył się 11,12.09.2021r. na który przybyli nauczyciele z województw: Mazowieckiego, Podlaskiego, Warmińsko –Mazurskiego. W spotkaniu uczestniczyła też jedna z nauczycielek naszej szkoły - pani Basia Drozdowska.

PARTNER WIODĄCY PROJEKTU

Politechnika Łódzka

PARTNERZY PROJEKTU

Akademia Górniczo-Hutnicza              Politechnika Gdańska            Znak Politechniki Warszawskiej  POLITECHNIKA WARSZAWSKA