Działalność Samorządu Uczniowskiego w I semestrze roku szkolnego 2021/2022

WRZESIEŃ 2021

We wrześniu odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącą została Zofia Anna Trzyna z kl. 7b, a jej zastępcą Maksymilian Nieścior, również z kl. 7b. Na opiekunów SU zostały wybrane panie Natalia Białokozowicz i Joanna Pruszyńska.

PAŹDZIERNIK 2021

W październiku z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klas ósmych wcielili się w role nauczycieli i mieli okazję prowadzić zajęcia w młodszych klasach i oddziałach przedszkolnych, a także w świetlicy. Podczas szkolnej akademii przewodnicząca SU w imieniu społeczności uczniowskiej, złożyła życzenia gronu pedagogicznemu oraz pracownikom obsługi i administracji.

LISTOPAD 2021

W listopadzie SU zorganizował akcję ubrania się w barwy narodowe z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Od połowy miesiąca ruszyła zaś zbiórka karmy dla psów ze schroniska Ciapek w Hajnówce. Uzbieraliśmy ponad 100 puszek oraz wiele innych psich smakołyków. Uczennice z kl. 5a zorganizowały też kiermasz ręcznie robionej biżuterii, z którego dochód także zasilił konto schroniska.

25 listopada z okazji Dnia Pluszowego Misia, SU zorganizował charytatywną zbiórkę maskotek dla podopiecznych Fundacji Małe Marzenia w Bielsku Podlaskim. Z pewnością sprawiły im ogromną przyjemność.

26 listopada SU zorganizował Wieczór Filmowy. Uczniowie podzieleni na grupy oglądali filmy o tematyce świątecznej.

GRUDZIEŃ 2021

Z początkiem grudnia ruszył Kalendarz Adwentowy SP2. Członkowie SU wspólnie z opiekunami ustalili na każdy dzień inną akcję, mającą na celu jednoczenie zespołów klasowych i społeczności szkolnej oraz urozmaicenie czasu w trakcie przerw. Fotorelacja na szkolnym profilu FB.

Z inicjatywy naszych przedszkolaków, ruszyła też charytatywna zbiórka słodyczy, herbat, ciepłych skarpet i świątecznych gadżetów dla seniorów z DPS organizowana przez Bielskie Babeczki.