"Święto chleba" 2015

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole obchodziliśmy "Tydzień dobrego chleba i zdrowych przekąsek". Wychowawcy w klasach IV – VI przeprowadzili zajęcia z dziećmi na temat zdrowego stylu życia. Omówiono także sprawę poszanowania chleba.

W czasie tego tygodnia uczniowie i ich rodzice przygotowywali stoisko z różnymi rodzajami chleba i zdrowymi przekąskami. Uczniowie klas VI przygotowali plakaty okolicznościowe, np. o zasadach właściwego zachowania przy stole.

20 listopada odbyła się wspólna degustacja chleba. Dzieci klas młodszych obejrzały prezentację pt. „Od ziarenka do bochenka”.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem całej szkolnej społeczności – dorosłych i dzieci. Wierzymy, że działania te przyczynią się do zdrowszego stylu życia uczniów i ich rodzin.