Wycieczka edukacyjna do Knyszyńskiego Parku Krajobrazowego

W ramach projektu „Nowoczesna szkoła – drogą do rozwoju” dnia 4 października 2019r. uczestnicy zajęć przyrodniczych brali udział w wycieczce edukacyjnej do Knyszyńskiego Parku Krajobrazowego. Odbyło się spotkanie z pracownikiem parku, prelekcja przyrodnicza połączona z prezentacją multimedialną, uczniowie obejrzeli ekspozycję przyrodniczą w "Sali Odkrywcy" - gatunki miejscowej fauny, które można spotkać przemierzając tereny Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej. Wśród nich są przedstawiciele ssaków, ptaków i bezkręgowców. Dużą grupę wystawową tworzą wypreparowane ptaki i ssaki, związane ze środowiskiem leśnym i wodnym, m.in. okazałego bielika, krogulca, dudka, dzięcioły: czarnego, zielonego i średniego, kwiczoła, zimorodka, gągoła a wśród przedstawicieli zwierząt: dzika, lisa, norę borsuka, wydrę czy bobra. Dużym zainteresowaniem cieszyły  się interaktywne owady zza lupy, tropy zwierząt leśnych oraz mrowisko.

W sali etnograficznej zaprezentowano walory środowiska kulturowego z przedmiotami codziennego użytku wykonane ręcznie, pochodzące z terenów wiejskich Puszczy Knyszyńskiej.

Obok sali etnograficznej obejrzeliśmy niewielką ekspozycję nietoperzy.

Następnie mieliśmy zajęcia terenowe na ścieżce edukacyjnej -  Przyrodnicze, krajobrazowe i kulturowe walory Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej.

Pełni wrażeń wróciliśmy do domu.