Działalność Samorządu Uczniowskiego w miesiącach: styczeń - czerwiec 2019 r.

STYCZEŃ

19 stycznia obchodziliśmy „Dzień koszuli w kratę”. Każdy uczeń włączający się do akcji nie był pytany tego dnia. 22 stycznia zorganizowaliśmy choinkę szkolną, dekorując dzień wcześniej salę gimnastyczną.

LUTY

W dniach 11-14 luty członkowie SU zorganizowali szkolną pocztę Walentynkową, za której pośrednictwem uczniowie mieli okazję przekazać sobie symboliczne kartki i upominki z okazji tego święta. Dodatkowo 14 lutego SU zorganizował akcję „W dzień Św. Walentego – załóż coś czerwonego”.

MARZEC

W dniach 3-4 marca członkowie SU z dziećmi z oddziałów przedszkolnych, rodzicami, opiekunami SU i nauczycielkami oddziałów przedszkolnych zorganizowali charytatywny kiermasz ciast. Opracowany został grafik członków SU odpowiedzialnych za kiermasz w poszczególnych godzinach. Dochód z kiermaszu został przekazany na pomoc Emilce Walendziak, dziewczynce z Bielska Podlaskiego chorej na raka, która musi podjąć leczenie za granicą, co wymaga wielkich nakładów finansowych.

KWIECIEŃ

W kwietniu zostały przeprowadzone eliminacje klasowe konkursu na Miss i Mistera SP2 2019.

MAJ

W dniach 1-14 maja zorganizowaliśmy konkurs „Mam talent”, którego celem było rozwijanie kreatywności uczestników, odkrywanie i promowanie młodych talentów oraz promowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu. Zwyciężczyniami konkursu są: Jagoda Wichrowska z klasy IVc, która recytowała autorski wiersz oraz Hanna Toch, Julia Gorbacewicz i Amelia Chomko z klasy VIb, które przygotowały własny układ taneczny.

W maju podsumowaliśmy także etap szkolny konkursu na Miss i Mistera SP2 2019, wyłaniając 3 dziewczyny i 3 chłopaków, którzy otrzymali największą liczbę głosów i zakwalifikowali się dostatniego etapu.

21 maja obchodziliśmy w szkole Dzień Różnorodności Kulturowej, promując uniwersalne hasła związane z tym dniem oraz organizując akcję „Różnorodność jest modna” polegającą na przebieraniu się w stroje ludzi z różnych krańców świata.

CZERWIEC

W czerwcu odbył się finałowy etap konkursu na Miss i Mistera SP2 2019.

Tytuł Miss SP 2 otrzymała Weronika Wróblewska z klasy IV a.

Tytuł Mister SP 2 otrzymał Hubert Zawadzki z klasy VII.

Pożegnaliśmy także klasy ósme i podsumowaliśmy pracę samorządu.