Stypendium Motywacyjne

Od 2005 r. 2 razy w roku przyznawane są stypendia za wyniki w nauce oraz za osiągnięcia sportowe. W szkole zostały opracowane szczegółowe regulaminy przyznawania w/w stypendiów.

Stypendium motywacyjne za wyniki w nauce otrzyma uczeń klas IV-VI SP nr 2 im. kpt. Wł. Wysokiego w Bielsku Podlaskim, który spełni poniższe kryteria, uzyskując największą ilość punktów.

Warunki konieczne:

• średnia ocen 5,00 i powyżej oraz wzorowa ocena z zachowania,
  • uczeń nie może mieć ocen semestralnych lub końcoworocznych dostatecznych i niższych,
  • w przypadku uczniów klas VI musi być spełniony warunek— co najmniej 30 pkt ze sprawdzianu zewnętrznego,
  • osiągnięcia w konkursach przedmiotowych, turniejach wiedzy, co najmniej na szczeblu międzyszkolnym.

Stypendium motywacyjne za osiągnięcia sportowe otrzyma uczeń klas IV – VI SP nr 2 im. kpt. Wł. Wysokiego w Bielsku Podlaskim, który spełni poniższe kryteria, uzyskując największą ilość punktów (w przypadku uzyskania przez kilku uczniów takiej samej liczby punktów będzie brana pod uwagę wysokość średnich ocen i ocena z zachowania).

Warunki konieczne:

• znaczące osiągnięcia w zawodach, turniejach sportowych co najmniej na szczeblu międzyszkolnym (z całego roku szkolnego w przypadku przyznawania stypendium na zakończenie roku szkolnego lub za II semestr ubiegłego roku szkolnego w przypadku przyznawania stypendium w I semestrze roku szkolnego). Do punktacji nie wlicza się osiągnięć z rozgrywek towarzyskich.
  • Średnia ocen 4,00 i powyżej oraz co najmniej dobra ocena z zachowania.