Nagroda Dyrektora

NAGRODA DYREKTORA

Od 2003 r. uczniowie wyróżniający się w nauce, sporcie, aktywnie uczestniczący w życiu szkoły, działalności pozaszkolnej są nagradzani Nagrodą Dyrektora. Nagrodę otrzymują uczniowie, którzy spełniają kryteria określone w regulaminie, uzyskując największą ilość punktów.

Warunki konieczne:

• średnia ocen 4,75 i więcej oraz wzorowa ocena z zachowania,
  • uczeń nie może mieć na świadectwie ocen dostatecznych i niższych,
  • w przypadku uczniów klas VI musi być spełniony warunek— co najmniej 30 pkt ze sprawdzianu zewnętrznego,
  • uczeń musi uczestniczyć w co najmniej 2 formach aktywności, takich jak: udział w konkursach, zawodach, turniejach, pełnienie funkcji społecznej, publikowanie artykułów, zgłaszanie inicjatyw wdrażanych w szkole, prowadzenie imprez i uroczystości międzyszkolnych, udział w ramach działań pozaszkolnych, charytatywnych i wolontariacie,
  • w kategorii zawodów sportowych bierze się pod uwagę najlepszy wynik z jednej konkurencji sportowej.

Wnioski o nagrodę mogą składać wychowawcy klas. Są one rozpatrywane przez komisję w skład której wchodzi Dyrektor Szkoły, przedstawiciel Rady Pedagogicznej oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego.