Działalność samorządu marzec-czerwiec 2018

MARZEC

21 marca SU wspólnie z pedagogiem szkolnym i zespołem ds. promocji zdrowia zorganizował  Turniej o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły z okazji obchodów I Dnia Wiosny. Uczniowie rywalizowali w konkursie wiedzy,  konkurencjach plastycznych i sportowych, a zwycięską klasą okazała się VI.

KWIECIEŃ

W kwietniu SU zorganizował akcję „Nasza szkoła czysta jest!” z okazji obchodów Dnia Ziemi, podczas której każda klasa w dniach 16-24 kwietnia pełniła dyżur polegający na dbaniu o czystość na terenie szkoły i pomoc paniom sprzątaczkom.

W tym miesiącu został przeprowadzony też I etap (klasowy) konkursu Miss i Mister SP2.

W maju SU zorganizował konkurs fotograficzny z okazji Dnia Przyjaciela.

I miejsce – Aleksandra Puchalska, Zuzanna Sawicka, Julia Gorbacewicz

II miejsce – Hanna Kuna, Zuzanna Bondaruk

W tym miesiącu został przeprowadzony też II etap (szkolny) konkursu Miss i Mister SP2.

30 Maja obchodziliśmy także Dzień Dziecka. Z tej okazji przedstawiciele SU - Ola Puchalska, Zuzia Sawicka i Martyna Szymaniuk przygotowały wszystkim uczniom własnoręcznie robione znaczki, które wręczały przy wejściu do szkoły.

CZERWIEC

W czerwcu odbył się konkurs taneczny „DANCE SHOW”, w którym wzięło udział dwudziestu tancerzy. Wszyscy spisali się świetnie a zwycięzcami zostali:

W kategorii klas I-III: Aleksandra Żukowska i Miłosz Zabłudowski

W kategorii klas IV-VII: Zuzanna Sawicka i Aleksandra Puchalska

Rozstrzygnięto także konkurs Miss i Mister SP2. W ostatnim III etapie uczniowie, którzy zdobyli największe uznanie wśród społeczności szkolnej, odpowiadali na pytania jury. Najlepiej poradzili sobie: Gabriela Kuczyńska z klasy VII b i Bartosz Zawadzki z klasy IV b, otrzymując tym samym tytuł Miss i Mister SP2.