Impreza zdrowotna 2018r.

Dnia 21 marca 2018 po raz kolejny w naszej szkole została zorganizowana impreza promującą zdrowy styl życia dla  uczniów klas IV – VII pod hasłem: "Nałogi odrzucamy - wolność i prawa wybieramy". W imprezie wzięło udział 139 uczniów. Powyższa impreza jest podsumowaniem wszystkich działań promujących zdrowie w naszej placówce.

Scenariusz turnieju, oprawę plastyczną oraz regulamin opracowali nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 im. kpt. Wł. Wysockiego: Maria Kondrat, Renata Osmólska,  Natalia Białokozowicz, Mirosław Majstrowicz. Impreza miała na celu promowanie  zdrowych  sposobów spędzania wolnego czasu bez nałogów oraz zachęcanie do przestrzegania podstawowych praw i wolności ucznia w życiu szkolnym.

Miesiąc przed planowaną imprezą przedstawiono wychowawcom i uczniom zadania do wykonania. Przewidziano udział uczniów w następujących konkurencjach:

1. Konkurs plastyczny pod hasłem: „Nałogi odrzucamy – wolność i prawa wybieramy”. Każda klasa eksponuje swój plakat z krótkim komentarzem i prawami ucznia,  które jej zdaniem są najważniejsze.

2. Konkurs wiedzy o prawach i obowiązkach ucznia. Materiały źródłowe do konkursu: „Konwencja o Prawach Dziecka” ; „Deklaracja Praw Dziecka ONZ”; Statut Szkoły. Każda klasalosuje 2 pytania z zestawu, po konsultacji uczniów, wytypowane osoby udzielają odpowiedzi.

3. Konkurs pod hasłem „Dziecko w różnych kulturach świata”. Wszyscy uczniowie mogli się przebrać i uczestniczyć w paradzie uczniów na sali gimnastycznej.

4. Projekcja filmu „Niespodzianka” – losy życiowe „innego chłopca”

5. SPORT TO ZDROWIE (konkurencje sportowe):

• wyścigi na piłce skaczącej (3 dz. i 3 ch.),

• kozłowanie piłki koszykowej slalomem, ustawienie piramidy z 3 klocków, rzuty do kosza do skutku (4 dz. i 4 ch.),

• skoki obunóż dodawane (4 dz. i 4 ch.),

Impreza promująca zdrowy styl życia odbyła się w formie turnieju międzyklasowego, podczas którego uczniowie konkurują o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły. Rozpoczęto od zmagań młodzieży ocenianych przez komisję w składzie: pan dyrektor szkoły Mirosław Chomaniuk, pani Agnieszka Pawluczuk, pani Aniela Łuczaj oraz pan Mirosław Majstrowicz. Uczniowie wszystkich klas byli znakomicie  przygotowani do swoich wystąpień. Wszystkie konkurencje cieszyły się dużym zainteresowaniem, widać było ogromne zaangażowanie młodzieży. Inwencja twórcza i pomysłowość uczniów zaowocowała pięknymi pokazami. Najwięcej punktów zdobyła klasa VI, ale tego dnia wszyscybyliśmy zwycięzcami. Dobrze się bawiliśmy, a przecież o to właśnie nam chodziło.

Powyższa uroczystość mogła odbyć się dzięki nagrodom ufundowanym przez: Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii w Szkole. W imieniu dzieci serdecznie im za to dziękujemy.

Opracowała: Renata Osmólska