Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

Powiatowy Konkurs Historyczny "Powiat bielski - moja mała Ojczyzna"

Szkoła Podstawowa nr 2 im. kpt W.Wysockiego w Bielsku Podlaskim i Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku zapraszają do udziału w powiatowym konkursie historycznym "Powiat bielski - moja mała Ojczyzna".

Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z powiatu bielskiego.

Głównym celem konkursu jest rozbudzanie zainteresowania historią powiatu bielskiego wśród młodzieży szkół podstawowych. Wiedza zdobyta podczas przygotowań do konkursu może kształtować postawy patriotyczne oraz poczucie torzsamości indywidualnej, lokalnej i narodowej. Konkurs będzie też okazją do spotkania i integracji uczniów i nauczycieli szkół powiatu bielskiego.

Uczestnicy konkursu przystąpiął do testu wiedzy, który zostanie oceniony przez powołaną przez organizatorów komisję konkursową.

Na zgłoszenia szkół i uczniów biorących udział w konkursie czekamy do dnia 5 marca 2018.

Karty zgłoszeniowe należy przsłać na adres e-mail  bielskszkola2@poczta.onet.pl (prosimy o tytuł/dopisek: „Powiatowy Konkurs Historyczny”)

Zgłoszone szkoły otrzymają przygotowane przez organizatorów materiały do konkursu.

Finał konkursu odbędzie się 27 marca 2018 w Szkoła Podstawowa nr 2 im. kpt W.Wysockiego w Bielsku Podlaskim.

Na zdobywców I, II i III miejsca czekają nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Wszystkie informacje dotyczące konkursu zawarte są w regulaminie konkursu.

Zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. kpt W.Wysockiego w Bielsku Podlaskim,

e-mail  bielskszkola2@poczta.onet.pl