"W barwach biało-czerwonych"

Wszyscy wiemy jak ważne jest podtrzymywanie tradycji obchodów świąt narodowych oraz kształtowanie szacunku wobec symboli z nimi związanych. To właśnie dlatego co roku organizujemy w tym celu apele szkolne oraz różne akcje. Dodatkowo w tym roku nasza szkoła wzięła udział w konkursie "W barwach biało-czerwonych", organizowanym przez Zarząd Podlaskiej Rodziny Szkół Imienia Bohaterów Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej oraz Podlaskiego Kuratora Oświaty.

Zadaniem konkursowym było opracowanie i zrealizowanie własnego, dostosowanego do potrzeb szkoły przedsięwzięcia, które zintegruje społeczność szkolną w przygotowaniu dekoracji na Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Święto Flagi w szkole lub na zewnątrz budynku szkolnego.

Uczniowie szkoły pod kierunkiem pani Hanny Sędziak, pani Natalii Białokozowicz i pani Edyty Korzeniewskiej przygotowali różne akcje, m. in. utworzenie flagi i napisu SP2 oraz wspólne odśpiewanie hymnu Polski, dekoracje budynku szkolnego oraz holu, ubiór w kolorach biało-czerwonych, a także apel poświęcony 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Wszystkie przedsięwzięcia cieszyły się powodzeniem nie tylko wśród uczniów, ale także nauczycieli. Do działań włączyły się także z wielki zaangażowaniem najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych, ich rodzice oraz panie wychowawczynie, które oprócz strojów przygotowały elementy dekoracyjne.