Imprezy zdrowotne

W naszej szkole organizowane są cyklicznie od 1998 roku szkolne imprezy zdrowotne. Są one podsumowaniem wiadomości i umiejętności zdobytych przez uczniów podczas zajęć lekcyjnych w swoich klasach. Zarówno w pracach plastycznych jak i w innych konkurencjach widać zawsze ogromne zaangażowanie dzieci. Inwencja twórcza i pomysłowość uczniów owocuje zawsze pięknymi pokazami.

1999 r— „Szkoła nr 2 o zdrowie dzieci dba”

2001 r— „Zdrowa szkoła jest wesoła”

2002 r— „Żyjmy zdrowo bez nałogów”

2003 r— „O swoje zdrowie dbamy, nałogi odrzucamy”

2004 r— „Odżywiajmy się zdrowo—żyjmy bez nałogów”

2005 r— „Grunt to rodzina”

2006 r— „Nałogi odrzucamy-bezpieczeństwo wybieramy”

2007 r— „Żyjmy zdrowo bez nałogów”

2008 r— Miejska impreza „Zdrowym być, zdrowo żyć”

2009 r— „Zdrowym być, zdrowo żyć”

2010 r— „Życzliwym być i zdrowo bez nałogów żyć”

2011 r— „Nałogi odrzucamy, talenty, pasje i sport wybieramy”

2012 r— „Zdrowo się odżywiamy, z używek nie korzystamy”

2013 r— „Rodzinę wybieramy, nałogi odrzucamy”

2014 r— „Radość wybieramy, nałogi odrzucamy”

2015 r— „Używki odrzucamy, zdrowe życie uprawiamy, szacunek utrwalamy”

30 kwietnia 2015 r. odbyła się szkolna impreza promująca zdrowie pod hasłem „Używki odrzucamy, zdrowe życie uprawiamy, szacunek utrwalamy”.  Uczestnikami imprezy były dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III i IV-VI.

Impreza miała na celu:

- przypomnieć zasady zdrowego stylu życia i konieczność ich codziennego stosowania,

- zapoznać z pojęciem „używek” oraz ich szkodliwością,

- utrwalić dobre nawyki związane z troską o zdrowie,

- uczyć dobrej zabawy, integracji między dziećmi z klas 0-III oraz szacunku do każdego człowieka,

- uświadomić, że zdrowie w dużej mierze zależy od tego, co się spożywa,

- umożliwić dzieciom zaprezentowanie w rozmaity sposób troski o zdrowie.

Dzieci chętnie, zgodnie i wesoło bawiły się podczas zabaw sportowych oraz w czasie prezentacji piosenek i wierszy. Układały puzle, hasła i rozwiązywały krzyżówki. Uczniowie klas starszych brali udział w konkurencjach sportowych, śpiewali wcześniej przygotowane piosenki oraz ocenione zostały ich plakaty. W trakcie spotkania uczniowie przygotowali zdrową żywność. Komisja oceniająca konkurencje wyłoniła zwycięską klasę V b. Imprezę oraz nagrody dla poszczególnych oddziałów i klas sponsorowała Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bielsku Podlaskim, za co serdecznie dziękujemy.