Konkurs historyczny "Powiat bielski - moja mała Ojczyzna".

Szkoła Podstawowa nr 2 im. kpt W. Wysockiego w Bielsku Podlaskim i Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku zapraszają do udziału w powiatowym konkursie historycznym "Powiat bielski - moja mała Ojczyzna".

Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych z powiatu bielskiego.

Głównym celem konkursu jest rozbudzanie zainteresowania historią powiatu bielskiego wśród młodzieży szkół podstawowych. Wiedza zdobyta podczas przygotowań do konkursu może kształtować postawy patriotyczne oraz poczucie tożsamości indywidualnej, lokalnej i narodowej. Konkurs będzie też okazją do spotkania i integracji uczniów i nauczycieli szkół powiatu bielskiego.

Konkurs odbywa się w dwóch etapach: szkolnym i powiatowym. Etap szkolny przeprowadza Szkolna Komisja Konkursowa powołana przez  Dyrektora  Szkoły. W składzie komisji powinien znajdować się nauczyciel historii. Komisja ustala zasady eliminacji szkolnych  i przeprowadza je w terminie do 1 marca 2024 r.. Po przeprowadzonym etapie szkolnym Szkolna Komisja Konkursowa przesyła karty zgłoszeniowe uczestników konkursu na adres e-mail sekretariat@sp2bielskpodlaski.szkolnastrona.pl

Etap powiatowy to test wiedzy, który będzie przeprowadzony 20 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. kpt W. Wysockiego w Bielsku Podlaskim. Uczestnicy konkursu przystępują do pisemnego testu. Na rozwiązanie testu przewiduje się 60 min. Testy konkursowe zostaną ocenione przez komisję powołaną przez organizatorów według przygotowanego klucza.

Na zgłoszenia szkół biorących udział w konkursie czekamy do dnia  12 stycznia 2024r..

Kartę zgłoszeniową szkoły należy przesłać na adres

e-mail  bielskszkola2@poczta.onet.pl (prosimy o tytuł/dopisek: „Powiatowy Konkurs Historyczny”)

Finał konkursu odbędzie się 20 marca 2024r. w Szkoła Podstawowa nr 2 im. kpt W. Wysockiego w Bielsku Podlaskim.

Na zdobywców I, II i III miejsca czekają nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Wszystkie informacje dotyczące konkursu zawarte są w regulaminie konkursu.

Zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. kpt W. Wysockiego w Bielsku Podlaskim,

e-mail  sekretariat@sp2bielskpodlaski.szkolnastrona.pl

Koordynator konkursu

Monika Potocka

Poniżej załączniki do pobrania.