Wizyta 8 klas w straży pożarnej

29 maja 2023r. uczniowie klas ósmych naszej szkoły w ramach zajęć z edukacji dla bezpieczeństwa odwiedzili Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku Podlaskim. Na początku dowiedzieli się co trzeba zrobić, aby zostać strażakiem oraz obejrzeli krótki film o trudnej, ale bardzo ciekawej pracy pożarnika. Następnie zeszli do garażu, gdzie zobaczyli z bliska pełny strój bojowy. Na podwórku zobaczyli na własne oczy co się stanie, gdy będziemy gasić rozgrzany olej wodą. W następnej kolejności zostało zademonstrowane jak należy prawidłowo wyjąć osobę nieprzytomną z samochodu. Nasi uczniowie przypomnieli też zasady udzielania pierwszej pomocy, resuscytację krążeniowo-oddechową oraz pozycję bezpieczną. Młodzież również zapoznała się z wyposażeniem wozu strażackiego, a jedna z uczennic (w stroju strażaka !) ugasiła pożar za pomocą gaśnic. Punktem kulminacyjnym wizyty była możliwość użycia węża strażackiego. Serdecznie DZIĘKUJEMY Pańswowej Straży Pożarnej za tak wspaniałe przyjęcie i dostarczenie niezapomnianych wrażeń!!!