Wycieczka klas ósmych do Warszawy

21 kwietnia 2023 uczniowie klas ósmych uczestniczyli w jednodniowej wycieczce edukacyjnej do Warszawy śladami bohaterów ,,Kamieni na szaniec". Na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach widzieli kwaterę Batalionu Zośka, groby autora i bohaterów książki. Następnie zwiedzili Muzeum Więzienia Pawiak, gdzie przetrzymywano Rudego. Mogli tam zobaczyć m.in. pierwsze wydanie „Kamieni na szaniec” oraz nieliczne przedmioty, które zachowały się z okresu wojny. Przekonali się, że więźniowie przetrzymywani byli w strasznych warunkach. Ósmoklasiści byli też pod Arsenałem, gdzie 26 marca 1943 roku została przeprowadzona brawurowa akcja odbicia z niemieckiego transportu więźniów z Pawiaka, w tym Janka Bytnara. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Zamku Królewskiego - obiektu wpisanego na prestiżową Listę Dziedzictwa Unesco. W końcu przyszedł czas na posiłek w Złotych Tarasach  Finałowym punktem wyjazdu była wystawa ,,Skarby Tutanchamona” - fantastyczna podróż w przeszłość opowiadająca o największym odkryciu archeologicznym w historii. Można było podziwiać repliki komory i skarbów grobowca słynnego egipskiego faraona, dokładnie takie, jakie zobaczył je 100 lat temu Howard Carter. Wycieczka na pewno dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń.