II Powiatowy Konkurs Historyczny „Powiat bielski - moja mała Ojczyzna”

II Powiatowy Konkurs Historyczny  „Powiat bielski - moja mała Ojczyzna” organizowany przez  Szkołę Podstawową nr 2 im. Kpt. W. Wysockiego w Bielsku Podlaskim oraz Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku odbył się w dniu  27.03.2019 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kpt. W. Wysockiego w Bielsku Podlaskim. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja konkursowa w składzie: Katarzyna Sołub, Jerzy Sołub, Mirosław Chomaniuk.

Do konkursu zgłoszono 15 uczniów z 6 szkół  powiatu bielskiego, wzięło udział 13 uczniów.

Uczestnicy napisali test wiedzy. Po dokładnym sprawdzeniu testów komisja konkursowa przyznała nagrody uczestnikom, którzy uzyskali najwyższą ilość punktów.

Szkoły podstawowe:

I miejsce - Anna Wróblewska

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Szarych Szeregów w Bielsku Podlaskim

II miejsce - Eliza Borowska

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łubinie Kościelnym

III miejsce - Jakub Olszański

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Szarych Szeregów w Bielsku Podlaskim

Szkoły średnie

I miejsce - Maksym Fionik

II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

II miejsce - Szymon Denisiuk

III miejsce - Anna Nikitiuk