Oferta szkolna Wojskowej Komendy Uzupełnień w Bielsku Podlaskim

Szanowni Państwo,

Od września rozpoczną funkcjonowanie Odziały Przygotowania Wojskowego (OPW), które stanowią ofertę edukacyjną realizowaną w szkołach ponadpodstawowych na terenie całego kraju.

Z terenu administrowanego przez WKU w Bielsku Podlaskim (powiaty: siemiatycki, bielski, hajnowski i wysokomazowiecki) powyższą ofertę będzie mogła przedstawić szkoła z Ciechanowca tj. ZSOiZ w Ciechanowcu, która już od wielu lat zaangażowana jest w projekty związane z szeroko pojętą wojskowością.

Do kogo skierowana jest oferta !? Przede wszystkim do wszystkich uczniów kończących w tym roku naukę w szkole podstawowej, którzy zastanawiają się nad wyborem szkoły ponadpodstawowej.

Szkoły, które będą realizowały program OPW od września, będą stanowiły swoistą elitę, bezpośrednio wspieraną przez Ministerstwo Obrony Narodowej, będą gwarantowały wykształcenie i jednocześnie szereg możliwości, jakie daje OPW.

Więcej informacji znajdą Państwo w załączonym do wiadomości komunikacie prasowym Wojskowej Komendy Uzupełnień w Bielsku Podlaskim….

Wojskowy Komendant Uzupełnień w Bielsku Podlaskim

ppłk dypl. Mirosław DĄBROWSKI